Dormakaba Expert Cross (malé kľúče)

Dormakaba Expert Cross (malé kľúče)

Bezpečnostná vložka Dormakaba Expert Cross je vysoko bezpečnostná vložka vyrábaná švajčiarskou spoločnosťou dormakaba. Jej charakteristickým znakom je extrémne vysoký počet aktívnych blokovacích prvkov - až 20, a k tomu navyše pohyblivý element zaručujúci najvyššiu ochranu voči nelegálnym kópiám kľúčov pomocou najnovších technológií ako 3D tlač a podobne. (Dodatočné kľúče si môžete objednať tu)

subject Viac informácií
167,04 € s DPH 139,20 € bez DPH
check Naskladnené
Popis
Charakteristika:

Bezpečnostné zámkové vložky DORMAKABA EXPERT CROSS sú výrobky najvyššej kvality, precíznosti a bezpečnosti vyrábané švajčiarsko-nemeckou spoločnosťou dormakaba (pôvodne KABA). Rada vložiek dormakaba expert cross posunula bezpečnosť ešte na vyššiu úroveň, a v tejto rade je navyše pohyblivý element v kľúči, ktorý zabezpečuje ochranu voči najmodernejším spôsobom nelegálneho kopírovania kľúčov (tlačiarňami telies...).
Kľúč už na prvý pohľad vyzerá úplne inak, na rozdiel od bežných kľúčov. Oproti štandardným kľúčom 1-radovým zúbkovým alebo 1-radovým jamkovým, kľúče Kaba majú jamkové frézovanie až v štyroch radách, aby bola zabezpečená najvyššia bezpečnosť a extrémna kombinačná kapacita - teoreticky je možné vyrobiť až cca 100 miliárd unikátnych kľúčov (štandardné kľúče majú pre porovnanie približne teoreticky 50 000 kombinácií).
Vďaka 4-radovej technológii radiálne umiestnených stavidiel bolo možné vyrobiť vložku, ktorá má až do 20 blokovacích prvkov (na rozdiel od štandardných vložiek ktoré majú 5 až 7 blokovacích prvkov) + 2 prvky ktoré pracujú s pohyblivým elementom v kľúči. To znamená, že kľúč pri vsunutí do vložky súčasne nastaví do správnej pozície až do 22 blokovacích prvkov. Zatiaľ je to najviac spomedzi všetkých výrobcov bezpečnostných vložiek. Navyše, spodnú časť vložky (telo) tento bezpečnostný mechanizmus nevyužíva, to znamená že táto technológia je zhruba 4-6x hustejšia ako pri bežných vložkách - to je celkom známe pre švajčiarske výroby.
Výroba vložiek a kľúčov pre náš trh prebieha v jednej zo špičkových, plne robotizovaných výrob (v Eggenburgu v Rakúsku), kde roboty chodia medzi strojmi a doplňujú zásobníky kľúčov a materiálov.

 

Bezpečnosť:

- 20 blokovacích prvkov v 4 radách - to znamená extrémne vysokú bezpečnosť voči planžetovaniu +2 pre pohyblivý element
- veľmi presne vyrábané stavidlá s malými toleranciami pre čo najťažšiu manipuláciu s planžetami
- ochrana voči NDM (bump-key metóde , SG metóda, bumping...)
- ochrana voči odvŕtaniu - hrubý zaisťovací kolík v telese vložky
- kľúče sa vyrábajú výhradne po predložení bezpečnostnej karty
- veľmi presné hĺbky frézovanie kľúča v 4 radách výrazne sťažuje potenciálnu výrobu nelegálných kópií kľúčov
- Twincode - špeciálna drážka na špičke kľúča, pokiaľ táto drážka nie je vyfrézovaná na kľúči (čo sa robí špeciálnymi frézami), nepôjde zasunúť kľúč do vložky
- podstavidlá sa vyrábajú v rôznych výškach podľa výšky stavidiel, aby každé stavidlo pôsobilo rovnakým tlakom na planžety prípadného útočníka
- patentovaná ochrana do r. 2036
- pohyblivý element na kľúči chráni významne kľúč voči najnovším nelegálnym klonovacím technikám (tlač na tlačiarni telies), + je značne zložité takýto prvok na kľúči vyrobiť. Pohyblivý prvok pracuje s 2 aktívnymi blokovacími prvkami vo vložke, kde je jedno stavidlo tlačené silnejšou pružinou na slabšie, a tým napolohujú pohyblivý element do správnej polohy
 

Výhody:

- kľúč je 4-radový jamkový, obojstranný, ergonomicky správny a nemá žiadne ostré hrany - pohodlne sa dá vložiť do vložky z oboch strán, nederie vrecká a nedá sa na ňom porezať
- 3 vyhotovenia - veľkosti kľúčov na výber:
- 12 rôznych farieb na výber vo variante malého kľúča (práve tento typ prezeráte)
- 12 rôznych farieb na výber vo variante veľkého kľúča
- 1 takzvaný pancierový kľúč bez možnosti farebného rozlíšenia
- stavidlá vložky sú z nehrdzavejúcej ocele – extrémne odolný materiál voči opotrebeniu, ktorý zabezpečí dlhú životnosť vložky (pre porovnanie, väčšina vložiek má stavidlá z mosadze. Stavidlá sú väčšinou prvý komponent ktorý sa na vložke pokazí, prejavuje sa to zadŕhaním kľúča pri otváraní/zatváraní, potom ho musíte povyťahovať a podobne...)
- vyrobené kľúče sú vyrobené výhradne z originálov na presnom elektronickom stroji pre zachovanie dlhej životnosti
- výrobné tolerancie sú povolené max 0,03 mm oproti štandardným 0,10 mm.
- každý jeden vyrobený polotovar vložky a kľúča je skúšaný pracovníkmi vo výrobe pred expedíciou
- Otvor kadiaľ prechádza krúžok na kľúče okolo farebného návleku je celý z kovu, aby sa nemohol nijak odtrhnúť
- všetky použité materiály sú výhradne výberom toho najlepšieho (tvrdená nehrdzavejúca oceľ, mosadz)
- veľmi presná a dôkladná výroba komponentov a kľúčov
 

Nevýhody:

- žiadne
 

Termín dodania a skladové zásoby:

Všetky rozmery vložiek uvedené v ponuke máme v sklade. Dodanie aj výroba kľúčov do jedného dňa (v prípade osobného odberu ešte v ten istý deň).
 

Výroba kľúčov:

Dodatočné kľúče si môžete objednať tu

Kľúče dormakaba experT cross sa vyrábajú výhradne na základe kódu z bezpečnostnej karty a len u nás. Pokiaľ nikomu nedáte kartu, máte istotu, že si nikto nevyrobí kópiu kľúča. Preto vždy uschovajte kartu u Vás na bezpečnom mieste. Naše polotovary okrem nás nikto nemá, a tak je zabezpečená najvyššia bezpečnosť voči nelegálnym kópiám kľúčov.
Kľúče je možné vyrábať len z originálnych polotovarov a na elektronickom stroji, ktorý vždy zaručí správne frézovanie kľúča, čo predĺži životnosť vložky a zachová komfort (narozdiel od bežných kľúčov, kde keď sa robí kópia od kópie, tak sa nasčítajú výrobné odchýlky a potom kľúče zle fungujú, prípadne zadrhávajú a skracujú mechanickým opotrebením životnosť vložky).
Kľúče sú vyrobené z novostriebra – čo je zliatina medi, zinku a niklu. Je to pevná látka vyznačujúca sa jednoduchou opracovateľnosťou (aby sa frézy neničili pri výrobe kľúčov) a zároveň tvrdosťou aby sa nedal ľahko zalomiť/opotrebovať kľúč.
 

Ďalšie možnosti:

Vložky dormakaba experT cross je možné zjednotiť na spoločný uzáver/spoločný kód - jedným kľúčom otvoríte ľubovoľné množstvo vložiek. Taktiež je možné na rovnaký kľúč urobiť aj visiace a schránkové zámky. Samozrejmosťou je aj vyhotovenie systému generálneho kľúča. Výhoda je, že veľký a ťažký zväzok kľúčov nahradíte jediným. Ak máte veľa vložiek a potrebujete dať veľa ľuďom kľúče, ušetríte na výrobe kľúčov. Dodatočné vložky podľa kľúča sa dajú dorábať aj neskôr.

Servis je u nás samozrejmosťou. Ak sa Vám pokazí vložka od ktorej máte 100 kľúčov, nemusí sa kupovať nová s novými kľúčmi. Vyrobíme Vám novú vložku, prípadne sa opraví jestvujúca vložka, a vyrobené kľúče budú fungovať naďalej.

Farebné návleky - páčia sa vám farebné návleky? Napíšte do poznámky aké farby chcete, tak také vám dáme na kľúče (ak chcete napríklad 5 kľúčov dokopy, môžete to napísať ako: farby klipov 1 3 5 11 12). Je možné kombinovať aj veľké kľúče s malými.


 

Doplnkové funkcie:

1) Núdzová funkcia - často používaná príplatková funkcia je núdzová funkcia (ostatné názvy: prestupová spojka, emergency funkcia, BSZ...). Táto funkcia umožňuje ovládanie vložky 2 kľúčmi z oboch strán naraz. Je to veľmi užitočná funkcia v prípade, že si omylom zabuchnete dvere, a máte z vnútornej strany zastrčený a pootočený kľúč. V prípade zabuchnutia dverí musíte volať kľúčovú službu a takýto zásah je platený, môžu sa poškodiť dvere a v nočných hodinách nemusíte zohnať pomoc. Už pri prvom zabuchnutí sa Vám táto investícia časovo aj finančne vráti. Táto funkcia nie je nutná v prípade, že máte z vonkajšej strany kľučku (namiesto pevnej gule/madla). Môže sa však hodiť, ak prídete domov vo večerných hodinách a už pred vami niekto zamkol dvere a nevytiahol kľúč.
Pri vyhotovení vložky s olivkou (gombíkom), je táto funkcia automaticky súčasťou vložky.
Táto funkcia nijak neznižuje bezpečnosť vložky! Vložka s núdzovou funkciou je úplne rovnako bezpečná, ako vložka bez tejto funkcie.

2) Gombík/olivka je ekvivalent trvalo zasunutého kľúča z vnútornej strany vložky. Je to dobré ak sa večer doma zamykáte, nemusíte ísť po kľúč, len otočíte gombíkom a máte zamknuté. Pozor: na rodinné domy a byty na 1. poschodí zvážte túto funkciu. Pri krádeži keď Vám niekto vojde cez okno a otvorí si gombíkom dvere, poisťovňa nemusí krádež uznať pretože "nebola prekonaná adekvátna prekážka" napr. pri vynášaní majetku. Taktiež ak máte na domových dverách sklo, zlodej môže rozbiť sklo, prestrčiť ruku a odomknúť dvere gombíkom.


3) Ozubený veniec 10 zubový (10 zubové koliesko) - používané najmä v bezpečnostných dverách Bedex, Sherlock, Adlo a Exkluziv (avšak nie nutne vo všetkých modeloch dverí). Zistíte to tak, že vyberiete vložku a uvidíte, či má ozubený veniec alebo štandardný palec. Či má vložka štandardný palec alebo ozubený veniec, funkčnosť a bezpečnosť je úplne rovnaká. Vložky s ozubeným vencom sa vyrábajú kvôli zámkom, ktoré nemajú prevod na štandardný palec. 99% vložiek má štandardný palec.

 

Ďalšie výhody:

Neobvyklá konštrukcia radiálne umiestnených stavidiel dodatočne bráni vložku voči špeciálnej metóde odvŕtania deliacej roviny (vo vložkách kde sú stavidlá len v 1 rade), keďže sú tu až 4 deliace roviny.

Je možné vyrobiť vložky až do dĺžky 3 metrov, a jestvuje aj veľa atypických riešení (krytky proti hmyzu, elektro-spínače, teleso s prerušeným tepelným mostom aby sa v zime nezrážala voda na vložke z vnútra a veľa ďalších…) - pre tieto dopyty nás musíte kontaktovať e-mailom.

Vyrábajú sa aj špeciálne rozmery – 25+35, 25+40, 25+45 – v tejto variante má vložka vyosený palec. Tieto rozmery sa používajú niekedy do bezpečnostných dverí, alebo do interiérových dverí aby vložka z kratšej strany toľko nevytŕčala. Priemyselným štandardom je najkratší rozmer vložky na jednu stranu 30 mm (aby sa tam zmestila určitá bezpečnostná technológia), takže mať dostupný rozmer 25 mm na jednu stranu vie vyriešiť určité potreby, kde je 30 mm príliš dlhá strana.

Modulárna konštrukcia – bezpečnostné vložky dormakaba expert cross sa skladajú z pár komponentov, vďaka čomu sú flexibilné pri potrebe výroby/prerobenia na iný rozmer, čo sa Vám veľmi hodí, ak vymeníte dvere a nebude Vám rozmerovo pasovať vložka do nových dverí. V tomto prípade Vám starú vložku s kľúčmi vieme prerobiť na nový rozmer, čím ušetríte okolo 70-80% oproti prípadu, keby ste kúpili novú vložku. Hlavne to oceníte, keď máte veľa kľúčov dorobených - nebudete ich musieť znova vyrábať.
 

My a dormakaba

1. Dormakaba predáva vložky a kľúče výhradne autorizovaným predajcom (my), ktorý majú stroje na výrobu kľúčov, diely na servis a zaškolený personál so skúsenosťami, aby sa ku koncovému zákazníkovi dostali výrobky najvyššej kvality a pod odborným dohľadom/radami.

2. Máme murovanú predajňu, skladové zásoby vložiek a kľúčov dormakaba expert cross, stroje, náhradné diely a vybavenie na servis. Ak budete chcieť dodatočný kľúč alebo vyrobiť/opraviť vložku, môžete ju mať už v ten deň.

3. Vyznáme sa v tejto problematike uzamykania so skúsenosťami od roku 2003. Táto oblasť nás baví, sme v nej dobrý a predávame len to, čo by sme si sami kúpili.
 

Certifikácia:

Bezpečnostná vložka dormakaba expert plus je certifikovaná v najvyššej triede bezpečnosti podľa STN EN 1627 (4. trieda, norma používaná najmä v našom česko-slovenskom regióne), alebo v najvyššej triede podľa normy STN EN 1303 (používaná hlavne na západe).
Samozrejmosťou je aj test životnosti v najvyššej triede 6 = 100 000+ uzamykacích cyklov (ak dvere otvoríte/zamknete cca 10 krát denne, je to životnosť na min. 27 rokov).
 

Dokumenty:
Balenie:

1x bezpečnostná vložka dormakaba expert cross podľa vami zvoleného rozmeru
5x kľúč dormakaba expert cross, typ: malé kľúče
1x zaisťovacia skrutka
1x bezpečnostná karta
1x krabička
 

Údržba:

Nezabudnite na prípadnú starostlivosť o bezpečnostnú vložku – mazaním špeciálnymi mazadlami od výrobcu zvýšite životnosť a spoľahlivosť.
V žiadnom prípade nemažte vložky mazadlami, ktoré na to nie sú určené (napr. WD40 a rôzne oleje), pretože skrátite životnosť vložky, prípadne ju zničíte.

Štítky:

najlepšie bezpečnostné vložky, špičkové fabkyVideá (pre zobrazenie na celú obrazovku, klepnite na názov videa pre presmerovanie).Tabuľka vlastností
chat Komentáre (0)
Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj...