SAT - dočasné vyblokovanie kľúčov

SAT - dočasné vyblokovanie kľúčov

SAT je špeciálna funkcia vložiek Dormakaba expert plus, pri ktorej nadradené kľúče dokážu dočasne vyblokovať podradené kľúče

subject Viac informácií
118,80 € s DPH 99,00 € bez DPH
new_releases Skladová položka
Popis
Špeciálna funkcia SAT:

Vložky Dormakaba expert plus sa dajú vyrobiť so špeciálnou funkciou SAT (secure access temporary), ktorá umožňuje nadradeným kľúčom dočasne vyblokovať podradené kľúče.
Pri vytiahnutí nadradeným kľúčom o 30° (došikma) sa odblokuje prístup pre takzvané servisné kľúče, a pri opätovnom otočení do pôvodnej zvislej polohy sa opäť servisné kľúče zablokujú. Je to veľmi výhodné aj estetické riešenie v prípade, že požičiavate kľúče a v určitý čas ich chcete vyblokovať (dovolenka, keď opustíte kanceláriu a pod).

Funkcia SAT môže byť z oboch strán vložky, alebo len z jednej (vonkajšej) - čo skôr odporúčame.
Vzhľadom na to, že treba špecifikovať viac detailov (počet nadradených/podradených kľúčov, strana SAT funkcie a pod.), nie je možné objednať túto položku cez internetový obchod, ale v prípade záujmu nám môžete zavolať alebo napísať na info@kovania.eu, kde Vám pomôžeme vybaviť túto objednávku.Charakteristika:

Bezpečnostné zámkové vložky DORMAKABA EXPERT PLUS sú výrobky najvyššej kvality, precíznosti a bezpečnosti vyrábané švajčiarsko-nemeckou spoločnosťou dormakaba (pôvodne KABA).
Kľúč už na prvý pohľad vyzerá úplne inak narozdiel od bežných kľúčov. Oproti štandardným kľúčom 1-radovým zúbkovaným alebo 1-radovým jamkovým, kľúče kaba majú jamkové frézovanie až v 4 radách, aby bola zabezpečená najvyššia bezpečnosť a extrémna kombinačná kapacita - teoreticky je možné vyrobiť až 907 miliárd unikátnych kľúčov (štandardné kľúče majú pre porovnanie cca teoreticky 50 000 kombinácií).
Vďaka 4-radovej technológii radiálne umiestnených stavidiel bolo možné vyrobiť vložku, ktorá má až do 22 blokovacích prvkov (narozdiel od štandardných vložiek ktoré majú 5 až 7 blokovacích prvkov). To znamená, že kľúč pri vsunutí do vložky súčasne nastaví do správnej pozície až do 22 blokovacích prvkov. Zatiaľ je to najviac spomedzi všetkých výrobcov bezpečnostných vložiek. Navyše, spodnú časť vložky (telo) tento bezpečnostný mechanizmus nevyužíva, to znamená že táto technológia je zhruba 4-6x hustejšia ako pri bežných vložkách - to je celkom známe pre švajčiarske výroby.
Výroba vložiek a kľúčov pre náš trh prebieha v jednej zo špičkových, plne robotizovaných výrob (v Eggenburgu v Rakúsku), kde roboty chodia medzi strojmi a doplňujú zásobníky kľúčov a materiálov.

 

Bezpečnosť:

- 22 blokovacích prvkov v 4 radách - to znamená extrémne vysokú bezpečnosť voči planžetovaniu
- veľmi presne vyrábané stavidlá s malými toleranciami pre čo najťažšiu manipuláciu s planžetami
- ochrana voči bump-key metóde (SG metóda, bumping...)
- ochrana voči odvŕtaniu - hrubý zaisťovací kolík v telese vložky
- kľúče sa vyrábajú výhradne po predložení bezpečnostnej karty
- veľmi presné hĺbky frézovanie kľúča v 4 radách výrazne sťažuje potenciálnu výrobu nelegálných kópií kľúčov
- Twincode - špeciálna drážka na špičke kľúča, pokiaľ táto drážka nie je vyfrézovaná na kľúči (čo sa robí špeciálnymi frézami), nepôjde zasunúť kľúč do vložky
- podstavidlá sa vyrábajú v rôznych výškach podľa výšky stavidiel, aby každé stavidlo pôsobilo rovnakým tlakom na planžety prípadného útočníka
- patentovaná ochrana do r. 2033
 

Výhody:

- kľúč je 4-radový jamkový, obojstranný, ergonomicky správny a nemá žiadne ostré hrany - pohodlne sa dá vložiť do vložky z oboch strán, nederie vrecká a nedá sa na ňom porezať
- 3 vyhotovenia / veľkosti kľúčov na výber:
- 12 rôznych farieb na výber vo variante malého kľúča (práve tento typ prezeráte)
- 6 rôznych farieb na výber vo variante veľkého kľúča
- 1 takzvaný pancierový kľúč bez možnosti farebného rozlíšenia
- stavidlá vložky sú z nehrdzavejúcej ocele – extrémne odolný materiál voči opotrebeniu, ktorý zabezpečí dlhú životnosť vložky (pre porovnanie, väčšina vložiek má stavidlá z mosadze. Stavidlá sú väčšinou prvý komponent ktorý sa na vložke pokazí, prejavuje sa to už zadŕhaním kľúča pri otváraní/zatváraní, potom ho musíte povyťahovať a podobne...)
- vyrobené kľúče sú vyrobené výhradne z originálov na presnom elektronickom stroji pre zachovanie dlhej životnosti
- výrobné tolerancie sú povolené max 0,03 mm oproti štandardným 0,10 mm.
- každý jeden vyrobený polotovar vložky a kľúča je skúšaný pracovníkmi vo výrobe pred expedíciou
- Otvor kadiaľ prechádza krúžok na kľúče okolo farebného klipu je celý z kovu, aby sa nemohol nijak odtrhnúť
- rotor aj stator uzamykacieho mechanizmu sú vŕtané spolu (všetkých 22 vŕtaní), aby bola zachovaná najvyššia presnosť = kvalita a bezpečnosť
- všetky použité materiály sú výhradne výberom toho najlepšieho (tvrdená nehrdzavejúca oceľ, mosadz)
- veľmi presná a dôkladná výroba komponentov a kľúčov
 

Nevýhody:

- žiadne
 

Termín dodania a skladové zásoby:

Všetky rozmery vložiek uvedené v ponuke máme skladom. Dodanie aj výroba kľúčov do 1 dňa (v prípade osobného odberu ešte v ten deň).
 

Výroba kľúčov:

Kľúče dormakaba expert plus sa vyrábajú výhradne na základe kódu z bezpečnostnej karty a len u nás. Pokiaľ nikomu nedáte kartu, máte istotu, že si nikto nevyrobí kópiu kľúča. Preto vždy uschovajte kartu u Vás na bezpečnom mieste. Naše polotovary okrem nás nikto nemá, a tak je zabezpečená najvyššia bezpečnosť voči nelegálnym kópiám kľúčov.
Kľúče je možné vyrábať len z originálnych polotovarov a na elektronickom stroji, ktorý vždy zaručí správne frézovanie kľúča, čo predĺži životnosť vložky a zachová komfort (narozdiel od bežných kľúčov, kde keď sa robí kópia od kópie, tak sa nasčítajú výrobné odchýlky a potom zle fungujú, prípadne kľúče zadrhávajú a skracujú mechanickým opotrebením životnosť vložky).
Kľúče sú vyrobené z novostriebra (alpaka) – čo je zliatina medi, zinku a niklu. Je to pevná látka vyznačujúca sa jednoduchou opracovateľnosťou (aby sa frézy neničili pri výrobe kľúčov) a zároveň tvrdosťou aby sa nedal ľahko zalomiť / opotrebovať kľúč.
 

Ďalšie možnosti:

Vložky dormakaba expert plus je možné zjednotiť na spoločný uzáver / spoločný kód - 1 kľúčom otvoríte ľubovoľné množstvo vložiek. Taktiež je možné na rovnaký kľúč urobiť aj visiace a schránkové zámky. Samozrejmosťou je aj vyhotovenie systému generálneho kľúča. Výhoda je, že veľký a ťažký zväzok kľúčov nahradíte jediným. Ak máte veľa vložiek a potrebujete dať veľa ľuďom kľúče, ušetríte na výrobe kľúčov. Dodatočné vložky podľa kľúča sa dajú dorábať aj neskôr v budúcnosti, ak si to potom rozmyslíte.

Servis je u nás samozrejmosťou. Ak sa Vám pokazí vložka od ktorej máte 100 kľúčov, nemusí sa kupovať nová s novými kľúčmi. Vyrobíme Vám novú vložku, prípadne sa opraví jestvujúca vložka, a vyrobené kľúče budú fungovať naďalej.

Farebné klipy - páčia sa vám farebné klipy? Napíšte do poznámky aké farby chcete, tak také vám dáme na kľúče (ak chcete napríklad 5 kľúčov dokopy, môžete to napísať ako: farby klipov 1 3 5 11 12). Je možné kombinovať aj veľké kľúče s malými.


 

Doplnkové funkcie:

1) Núdzová funkcia - často používaná príplatková funkcia je núdzová funkcia (ostatné názvy: prestupová spojka, emergency funkcia, BSZ...). Táto funkcia umožňuje ovládanie vložky 2 kľúčmi z oboch strán naraz. Je to veľmi užitočná funkcia v prípade, že si omylom zabuchnete dvere, a máte z vnútornej strany zastrčený a pootočený kľúč. V prípade zabuchnutia dverí musíte volať kľúčovú službu a takýto zásah je platený, môžu sa poškodiť dvere a v nočných hodinách nemusíte zohnať pomoc. Už pri prvom zabuchnutí sa Vám táto investícia časovo aj finančne vráti. Táto funkcia nie je nutná v prípade, že máte z vonkajšej strany kľučku (namiesto pevnej gule / madla). Môže sa však hodiť, ak prídete domov vo večerných hodinách a už pred vami niekto zamkol dvere a nevytiahol kľúč.
Pri vyhotovení vložky s olivkou (gombíkom), je táto funkcia automaticky súčasťou vložky.
Táto funkcia nijak neznižuje bezpečnosť vložky! Vložka s núdzovou funkciou je úplne rovnako bezpečná, ako vložka bez tejto funkcie.

2) Gombík / olivka je ekvivalent trvalo zasunutého kľúča z vnútornej strany vložky. Je to dobré ak sa večer doma zamykáte, nemusíte ísť po kľúč, len otočíte gombíkom a máte zamknuté. Pozor: na rodinné domy a byty na 1. poschodí zvážte túto funkciu. Pri krádeži keď Vám niekto vôjde cez okno a otvorí si gombíkom dvere, poisťovňa nemusí krádež uznať pretože "nebola prekonaná adekvátna prekážka" napr. pri vynášaní majetku. Taktiež ak máte na domových dverách sklo, zlodej môže rozbiť sklo, prestrčiť ruku a odomknúť dvere gombíkom.

3) Ozubený veniec 10 zubový (10 zubové koliesko) - používané najmä v bezpečnostných dverách Bedex, Sherlock, Adlo a Exkluziv (avšak nie nutne vo všetkých modeloch dverí). Zistíte to tak, že vyberiete vložku a uvidíte, či má ozubený veniec alebo štandardný palec. Či má vložka štandardný palec alebo ozubený veniec, funkčnosť a bezpečnosť je úplne rovnaká. Vložky s ozubeným vencom sa vyrábajú kvôli zámkom, ktoré nemajú prevod na štandardný palec. 99% vložiek má štandardný palec.

 

Ďalšie výhody:

Neobvyklá konštrukcia radiálne umiestnených stavidiel dodatočne bráni vložku voči špeciálnej metóde odvŕtania deliacej roviny (vo vložkách kde sú stavidlá len v 1 rade), keďže sú tu až 4 deliace roviny.

Je možné vyrobiť vložky až do dĺžky 3 metrov, a jestvuje aj veľa atypických riešení (krytky proti hmyzu, elektro-spínače, teleso s prerušeným tepelným mostom aby sa v zime nezrážala voda na vložke z vnútra a veľa ďalších…) - pre tieto dopyty nás musíte kontaktovať e-mailom.

Vyrábajú sa aj špeciálne rozmery – 25+35, 25+40, 25+45 – v tejto variante má vložka vyosený palec. Tieto rozmery sa používajú niekedy do bezpečnostných dverí, alebo do interiérových dverí aby vložka z kratšej strany toľko nevytŕčala. Priemyselným štandardom je najkratší rozmer vložky na jednu stranu 30 mm (aby sa tam zmestila určitá bezpečnostná technológia), takže mať dostupný rozmer 25 mm na jednu stranu vie vyriešiť určité potreby, kde je 30 mm príliš dlhá strana.

Modulárna konštrukcia – bezpečnostné vložky dormakaba expert plus sa skladajú z pár komponentov, vďaka čomu sú flexibilné pri potrebe výroby/prerobenia na iný rozmer, čo sa Vám veľmi hodí, ak vymeníte dvere a nebude Vám rozmerovo pasovať vložka do nových dverí. V tomto prípade Vám starú vložku s kľúčmi vieme prerobiť na nový rozmer, čím ušetríte okolo 70-80% oproti prípadu, keby ste kúpili novú vložku. Hlavne to oceníte, keď máte veľa kľúčov dorobených - nebudete ich musieť znova vyrábať.
 

Prečo my a prečo dormakaba?

1. Dormakaba predáva vložky a kľúče výhradne autorizovaným predajcom (my), ktorý majú stroje na výrobu kľúčov, diely na servis a zaškolený personál so skúsenosťami, aby sa ku koncovému zákazníkovi dostali výrobky najvyššej kvality a pod odborným dohľadom/radami. Preto v bežných obchodoch tieto vysoko kvalitné výrobky nenájdete.

2. Máme kamennú predajňu, skladové zásoby vložiek a kľúčov dormakaba expert plus, stroje, náhradné diely a vybavenie na servis. Ak budete chcieť dodatočný kľúč alebo vyrobiť/opraviť vložku, môžete ju mať už v ten deň, a nemusíte čakať 10-30 dní na dodávku náhradných kľúčov/vložiek z tretích strán s prirážkou poštovného/kuriéra.

3. Vyznáme sa v tejto problematike uzamykania so skúsenosťami od roku 2003. Nie sme len bežný obchod čo predáva všetko len pre profit. Táto oblasť nás baví a predávame len to, čo by sme si sami kúpili.
 

Certifikácia:

Bezpečnostná vložka dormakaba expert plus je certifikovaná v najvyššej triede bezpečnosti podľa STN EN 1627 (4. trieda, norma používaná najmä v našom česko-slovenskom regióne), alebo v najvyššej triede podľa normy STN EN 1303 (používaná hlavne na západe) - bezpečnosť kľúča 6 (najvyššia) a bezpečnosť voči napadnutiu D (najvyššia, s použitím bezpečnostného kovania).
Samozrejmosťou je aj test životnosti v najvyššej triede 6 = 100 000+ uzamykacích cyklov (ak dvere otvoríte/zamknete cca 10 krát denne, je to životnosť na min. 27 rokov).
 

Balenie:

1x bezpečnostná vložka dormakaba expert plus (smart) podľa vami zvoleného rozmeru
3x kľúč dormakaba expert plus, typ smart
1x zaisťovacia skrutka
1x bezpečnostná karta
1x krabička
 

Pár rád na záver:

Ak ešte nemáte bezpečnostné kovanie, jednoznačne odporúčame pouvažovať nad takouto investíciou. Bezpečnostné kovanie významne chráni vložku voči rôznym deštruktívnym útokom ako zlomenie, vŕtanie, vytrhnutie a podobne. Viac o bezpečnostných kovaniach, ich použití a ako si vybrať, nájdete tu.
Taktiež nezabudnite na prípadnú starostlivosť o bezpečnostnú vložku – mazaním špeciálnymi mazadlami od výrobcu zvýšite životnosť aj komfort.
V žiadnom prípade nemažte vložky mazadlami, ktoré na to nie sú určené (napr. WD40 a rôzne oleje), pretože skôr skrátite životnosť vložky.

Videá (pre zobrazenie na celú obrazovku, kliknite na názov videa pre presmerovanie).Tabuľka vlastností
chat Komentáre (0)
Ďalšie produkty v rovnakej kategórii (16)