Dormakaba pExtra aktív

Dormakaba pExtra aktív

Kvalitná, bezpečná a patentovaná vložka s nadpriemernou ochranou voči prekonaniu a nelegálnym kópiám kľúčov. (Dodatočné kľúče si môžete objednať tu)

subject Viac informácií
68,40 € s DPH 57,00 € bez DPH
check Naskladnené
Popis
Charakteristika:

Vložky Dormakaba pExtra+ sú kvalitné bezpečnostné vložky vyrábané švajčiarsko-nemeckou spoločnosťou Dormakaba (vo výrobe v rakúsku). Vložky pExtra+ excelujú svojim pomerom kvalita/bezpečnosť/cena. Veľmi dobre vymyslená patentovaná ochrana kľúča umožňuje si zaobstarať bezpečné kľúče už pri nízkej cene. Patentovaná ochrana spočíva v šikme frézovanej drážke kľúča, na čo nie sú dostupné bežné frézy/postupy, čo značne komplikuje výrobu týchto kľúčov. Veľkou výhodou sú aj možnosti variánt pExtra vložiek, až 4, ktoré sa dajú skombinovať na jeden kľúč (popísané ďalej v texte). Ochrana voči odvŕtaniu, bumpingu a planžetovaniu sú samozrejmosťou. Komplikovaný profil kľúča, vysoké rozdiely rezov na kľúči a bezpečnostné podstavidlá posúvajú bezpečnosť ešte na vyššiu úroveň.

 

Bezpečnosť:

- 5 blokovacích prvkov v 1 rade
- kombinácia centrovacích (anti-bumping stavidiel) a bezpečnostných podstavidiel pre značné skomplikovanie planžetovania
- veľké rozdiely vo výškach rezov kľúča = zvýšená odolnosť voči planžetovaniu
- prekrytý, komplikovaný profil kľúča
- patentovaný blokovací prvok vložky (nesprávny / nelegálny kľúč zablokuje)
- ochrana voči odvŕtaniu (voliteľná)
- patentovaná ochrana kľúčov
 

Ako funguje patent:

Vzhľadom na komplikovanejší patent, rozpíšeme ako funguje tu:
Kľúče pExtra+ majú jednu drážku frézovanú do šikma čo sa nedá robiť bežnými priemyselnými frézami. Bubienok kľúča je tomuto prispôsobený (je "frézovaný" taktiež do šikma - presnejšie povedané, preťahovaný cez čepele ktoré vytvoria šikmú drážku).
1. Keby sa niekto rozhodol sfalšovať kľúč a nevyfrézoval by šikmú drážku, kľúč by nešiel vložiť do vložky, pretože musí byť frézovanie aj v tej šikmine (tak je frézovaný bubienok vložky).
2. Druhý prípad falšovania by mohol byť taký, že by sa odobralo viac materiálu z kľúča, aby šiel vložiť do vložky (takto sa dajú relatívne jednoducho falšovať kľúče predstavte si tenký pliešok, ktorý by tam šiel vložiť). Len sa urobí kľúč užší vo všetkých smeroch (alebo konkrétne pri tej drážke), a kľúč pôjde zasunúť do vložky. Pôjde s ním aj pootočiť, avšak len do momentu, kedy sa aktivuje bezpečnostné patentované stavidlo - keďže nie je na kľúči šikmá drážka ktorá by podržala patentované stavidlo, toto stavidlo zapadne hlbšie do kľúča pod tlakom odpruženého podstavidla, a to následne zablokuje vložku.

Výhody:

- vyrobené kľúče vyrábame výhradne z originálnych polotovarov pre zachovanie najvyššej kvality, životnosti a komfortu
- vyladený hladký mechanizmus
- kvalitné použité materiály
- veľmi dobrá bezpečnosť v tejto cenovej kategórii
- kľúče sú na kartu + patentované = výroba kópií len na základe predloženia karty
- patentovaná ochrana do roku 2032
 

Nevýhody:

- žiadne
 

Termín dodania a skladové zásoby:

Všetky rozmery vložiek uvedené v ponuke máme skladom. Dodanie aj výroba kľúčov do 1 dňa (v prípade osobného odberu ešte v ten deň).
 

Výroba kľúčov:

Dodatočné kľúče si môžete objednať tu

Kľúče pExtra+ sú chráneného patentovaného profilu, a ich kópie vám vyrobíme len my po predložení bezpečnostnej karty (alebo pri objednávke s vložkou). Kľúče je možné vyrábať len z originálnych polotovarov, čo predĺži životnosť vložky a zachová komfort (narozdiel od bežných kľúčov, kde keď sa robí kópia od kópie, tak sa nasčítajú výrobné odchýlky a potom zle fungujú, prípadne kľúče zadrhávajú a skracujú mechanickým opotrebením životnosť vložky).
Kľúče sú vyrobené z novostriebra (alpaka) – čo je zliatina medi, zinku a niklu. Je to pevná látka vyznačujúca sa jednoduchou opracovateľnosťou (aby sa frézy neničili pri výrobe kľúčov) a zároveň tvrdosťou aby sa nedal ľahko zalomiť / opotrebovať kľúč.

Ďalšie možnosti:

Vložky pExtra+ je možné zjednotiť na spoločný uzáver / spoločný kód - 1 kľúčom otvoríte ľubovoľné množstvo vložiek. Taktiež je možné na rovnaký kľúč urobiť aj visiace a schránkové zámky. Ak máte veľa vložiek a potrebujete dať veľa ľuďom kľúče, ušetríte na výrobe kľúčov. Dodatočné vložky podľa kľúča sa dajú dorábať aj neskôr v budúcnosti, ak si to potom rozmyslíte.

Servis je u nás samozrejmosťou. Ak sa Vám pokazí vložka od ktorej máte 100 kľúčov, nemusí sa kupovať nová s novými kľúčmi. Vyrobíme Vám novú vložku, prípadne sa opraví jestvujúca vložka, a vyrobené kľúče budú fungovať naďalej.
 

Doplnkové funkcie:

1) Núdzová funkcia - často používaná príplatková funkcia je núdzová funkcia (ostatné názvy: prestupová spojka, emergency funkcia, BSZ...). Táto funkcia umožňuje ovládanie vložky 2 kľúčmi z oboch strán naraz. Je to veľmi užitočná funkcia v prípade, že si omylom zabuchnete dvere, a máte z vnútornej strany zastrčený a pootočený kľúč. V prípade zabuchnutia dverí musíte volať kľúčovú službu a takýto zásah je platený, môžu sa poškodiť dvere a v nočných hodinách nemusíte zohnať pomoc. Už pri prvom zabuchnutí sa Vám táto investícia časovo aj finančne vráti. Táto funkcia nie je nutná v prípade, že máte z vonkajšej strany kľučku (namiesto pevnej gule / madla). Môže sa však hodiť, ak prídete domov vo večerných hodinách a už pred vami niekto zamkol dvere a nevytiahol kľúč.
Pri vyhotovení vložky s olivkou (gombíkom), je táto funkcia automaticky súčasťou vložky.
Táto funkcia nijak neznižuje bezpečnosť vložky! Vložka s núdzovou funkciou je úplne rovnako bezpečná, ako vložka bez tejto funkcie.

2) Gombík / olivka je ekvivalent trvalo zasunutého kľúča z vnútornej strany vložky. Je to dobré ak sa večer doma zamykáte, nemusíte ísť po kľúč, len otočíte gombíkom a máte zamknuté. Pozor: na rodinné domy a byty na 1. poschodí zvážte túto funkciu. Pri krádeži keď Vám niekto vôjde cez okno a otvorí si gombíkom dvere, poisťovňa nemusí krádež uznať pretože "nebola prekonaná adekvátna prekážka" napr. pri vynášaní majetku. Taktiež ak máte na domových dverách sklo, zlodej môže rozbiť sklo, prestrčiť ruku a odomknúť dvere gombíkom.

3) Ozubený veniec 10 zubový (10 zubové koliesko) - používané najmä v bezpečnostných dverách Bedex, Sherlock, Adlo a Exkluziv (avšak nie nutne vo všetkých modeloch dverí). Zistíte to tak, že vyberiete vložku a uvidíte, či má ozubený veniec alebo štandardný palec. Či má vložka štandardný palec alebo ozubený veniec, funkčnosť a bezpečnosť je úplne rovnaká. Vložky s ozubeným vencom sa vyrábajú kvôli zámkom, ktoré nemajú prevod na štandardný palec. 99% vložiek má štandardný palec.


Vyhotovenie vložky pExtra+ extra safe

Vložka pExtra+ extra safe je vyrábaná so zvýšenou odolnosťou voči odvŕtaniu. V tejto variante vložky sa navyše do tela vložky vkladajú ochrany proti odvŕtaniu na obe strany vložky:
- 3x valcové stavidlo z nehrdzavejúcej ocele namiesto mosadzných
- 2x ochrana voči odvŕtaniu vo valci vložky
- 2x ochrana voči odvŕtaniu v telese vložky
- 1x telesové podstavidlo tvrdené proti odvŕtaniu
 

Prečo my a prečo Dormakaba?

1. Dormakaba je kvalitná švajčiarsko-nemecká výroba vložiek a zámkov, a vyrába vložky pre takmer všetky kontinenty. Svoje výrobky predávajú len autorizovaným predajcom, aby bola zachovaná najvyššia kvalita/servis výrobkov.

2. Máme kamennú predajňu, skladové zásoby vložiek a kľúčov Dormakaba, stroje, náhradné diely a vybavenie na servis. Ak budete chcieť dodatočný kľúč alebo vyrobiť/opraviť vložku, môžete ju mať už v ten deň, a nemusíte čakať 10-30 dní na dodávku náhradných kľúčov/vložiek z tretích strán s prirážkou poštovného/kuriéra.

3. Vyznáme sa v tejto problematike uzamykania so skúsenosťami od roku 2003. Nie sme len bežný obchod čo predáva všetko len pre profit. Táto oblasť nás baví a predávame len to, čo by sme si sami kúpili.
 

Certifikácia:

bezpečnostná trieda RC3/RC4 podľa EN1627 (podľa výberu)
Certifikovaná podľa EN1303
 

Balenie:

1x bezpečnostná vložka Dormakaba pExtra+ podľa vami zvoleného rozmeru
3x kľúč pExtra+
1x zaisťovacia skrutka
1x krabička
 

Pár rád na záver:

Ak ešte nemáte bezpečnostné kovanie, jednoznačne odporúčame pouvažovať nad takouto investíciou. Bezpečnostné kovanie významne chráni vložku voči rôznym deštruktívnym útokom ako zlomenie, vŕtanie, vytrhnutie a podobne. Viac o bezpečnostných kovaniach, ich použití a ako si vybrať, nájdete tu.
Taktiež nezabudnite na prípadnú starostlivosť o bezpečnostnú vložku – mazaním špeciálnymi mazadlami od výrobcu zvýšite životnosť aj komfort.
V žiadnom prípade nemažte vložky mazadlami, ktoré na to nie sú určené (napr. WD40 a rôzne oleje), pretože skôr skrátite životnosť vložky.

Videá (pre zobrazenie na celú obrazovku, kliknite na názov videa pre presmerovanie).

Tabuľka vlastností
chat Komentáre (0)