Zámková vložka EAP 2000-VP, s piatimi kľúčmi.
Zámková vložka EAP 2000-VP, s piatimi kľúčmi.

Dormakaba EAP 2000-VP

Kartová vložka EAP-2000-VP za exkluzívnu cenu. Kľúče sa vyrábajú len po predložení bezpečnostnej karty. Výrobca je švajčiarsko-nemecká spoločnosť Dormakaba a vyrába tieto vložky v rakúsku. (Dodatočné kľúče si môžete objednať tu)

subject Viac informácií
33,36 € s DPH 27,80 € bez DPH
check Naskladnené
Popis
Charakteristika:

Vložky EAP-2000-VP sú kvalitné bezpečnostné vložky vyrábané švajčiarsko-nemeckou spoločnosťou Dormakaba (vo výrobe v rakúsku). Tento rad vložiek je známy tým, že kľúče sú chránené už pri veľmi nízkej cene vložky. Vložka je štandardne 6-kľúčová, čo je veľký bonus ak potrebujete veľa kľúčov, a aby bola zachovaná nízka cena, nie sú patentované.
Jedná sa o časom overenú 5-stavidlovú technológiu s hladkým mechanizmom, prekrytým profilom kľúča pre sťažené planžetovanie a hrubé mosadzné stavidlá zabezpečia dlhú životnosť. Stavidlá majú až 10 výšok a bezpečnostné podstavidlá podľa typu 1 až 3 zárezy. Je možná aj doplnková, zvýšená ochrana voči odvŕtaniu + predĺžená životnosť.

 

Bezpečnosť:

- 5 blokovacích prvkov v 1 rade - štandardná ochrana
- kombinácia centrovacích (anti-bumping stavidiel) a bezpečnostných podstavidiel pre značné skomplikovanie planžetovania
- veľké rozdiely vo výškach rezov kľúča = zvýšená odolnosť voči planžetovaniu
- prekrytý, komplikovaný profil kľúča
 

Výhody:

- vyrobené kľúče vyrábame výhradne z originálnych polotovarov pre zachovanie najvyššej kvality, životnosti a komfortu
- vyladený hladký mechanizmus
- kvalitné použité materiály
- dobrá bezpečnosť pri nízkej cene
- kľúče sú na kartu - výroba kópií len na základe predloženia karty
 

Nevýhody:

- nemá ochranu voči odvŕtaniu
- stavidlá sú z mosadze (môžu sa skôr vydrať pri používaní neoriginálnych oceľových kľúčov, avšak sú hrubšie ako bežne používané mosadzné stavidlá a aj napriek tomu je vložka testovaná až na vyše 100 000+ cyklov)
 

Termín dodania a skladové zásoby:

Všetky rozmery vložiek uvedené v ponuke máme skladom. Dodanie aj výroba kľúčov do 1 dňa (v prípade osobného odberu ešte v ten deň).
 

Výroba kľúčov:

Dodatočné kľúče si môžete objednať tu

Kľúče EAP-2000-VP sú chráneného profilu, a ich kópie vám vyrábame len my po predložení bezpečnostnej karty (alebo pri objednávke s vložkou). Pre dosiahnutie skvelej ekonomickej ceny nie sú patentované, to znamená že teoreticky sa dajú legálne aj nelegálne vyrobiť, ale nie je to jednoduché, vzhľadom na komplikovanejší profil kľúča a presný mechanizmus vložky.

Pre porovnanie a ľahšiu predstavu čo to asi znamená je to, že výroba v rakúsku vyrobí tieto polotovary kľúčov len nám ako zmluvnému partnerovi a nikomu inému. Keby niekto chcel takýto kľúč - musel by si ho sám vyrobiť (bežné priemyselné výroby polotovarov kľúčov kvôli nízkemu objemu dopytu tieto kľúče nevyrábajú). To znamená, že je to možné, keby ste chceli sami vyfrézovať kľúč z kovového polotovaru, avšak jedná sa o náročnú procedúru ktorá odradí 99% falšovateľov kľúčov - hlavne to väčšinou za tú námahu nestojí.

Ďalšie možnosti:

Vložky EAP-2000-VP je možné zjednotiť na spoločný uzáver / spoločný kód - 1 kľúčom otvoríte ľubovoľné množstvo vložiek. Taktiež je možné na rovnaký kľúč urobiť aj visiace a schránkové zámky. Ak máte veľa vložiek a potrebujete dať veľa ľuďom kľúče, ušetríte na výrobe kľúčov. Dodatočné vložky podľa kľúča sa dajú dorábať aj neskôr v budúcnosti, ak si to potom rozmyslíte.

Servis je u nás samozrejmosťou. Ak sa Vám pokazí vložka od ktorej máte 100 kľúčov, nemusí sa kupovať nová s novými kľúčmi. Vyrobíme Vám novú vložku, prípadne sa opraví jestvujúca vložka, a vyrobené kľúče budú fungovať naďalej.
 

Doplnkové funkcie:

1) Núdzová funkcia - často používaná príplatková funkcia je núdzová funkcia (ostatné názvy: prestupová spojka, emergency funkcia, BSZ...). Táto funkcia umožňuje ovládanie vložky 2 kľúčmi z oboch strán naraz. Je to veľmi užitočná funkcia v prípade, že si omylom zabuchnete dvere, a máte z vnútornej strany zastrčený a pootočený kľúč. V prípade zabuchnutia dverí musíte volať kľúčovú službu a takýto zásah je platený, môžu sa poškodiť dvere a v nočných hodinách nemusíte zohnať pomoc. Už pri prvom zabuchnutí sa Vám táto investícia časovo aj finančne vráti. Táto funkcia nie je nutná v prípade, že máte z vonkajšej strany kľučku (namiesto pevnej gule / madla). Môže sa však hodiť, ak prídete domov vo večerných hodinách a už pred vami niekto zamkol dvere a nevytiahol kľúč.
Pri vyhotovení vložky s olivkou (gombíkom), je táto funkcia automaticky súčasťou vložky.
Táto funkcia nijak neznižuje bezpečnosť vložky! Vložka s núdzovou funkciou je úplne rovnako bezpečná, ako vložka bez tejto funkcie.

2) Gombík / olivka je ekvivalent trvalo zasunutého kľúča z vnútornej strany vložky. Je to dobré ak sa večer doma zamykáte, nemusíte ísť po kľúč, len otočíte gombíkom a máte zamknuté. Pozor: na rodinné domy a byty na 1. poschodí zvážte túto funkciu. Pri krádeži keď Vám niekto vôjde cez okno a otvorí si gombíkom dvere, poisťovňa nemusí krádež uznať pretože "nebola prekonaná adekvátna prekážka" napr. pri vynášaní majetku. Taktiež ak máte na domových dverách sklo, zlodej môže rozbiť sklo, prestrčiť ruku a odomknúť dvere gombíkom.

3) Ozubený veniec 10 zubový (10 zubové koliesko) - používané najmä v bezpečnostných dverách Bedex, Sherlock, Adlo a Exkluziv (avšak nie nutne vo všetkých modeloch dverí). Zistíte to tak, že vyberiete vložku a uvidíte, či má ozubený veniec alebo štandardný palec. Či má vložka štandardný palec alebo ozubený veniec, funkčnosť a bezpečnosť je úplne rovnaká. Vložky s ozubeným vencom sa vyrábajú kvôli zámkom, ktoré nemajú prevod na štandardný palec. 99% vložiek má štandardný palec.


Vyhotovenie vložky EAP Extra safe

Vložka EAP-2000-VP extra safe je vyrábaná so zvýšenou odolnosťou voči odvŕtaniu. V tejto variante vložky sa navyše do tela vložky vkladajú ochrany proti odvŕtaniu na obe strany vložky:
- 3x valcové stavidlo z nehrdzavejúcej ocele namiesto mosadzných
- 2x ochrana voči odvŕtaniu vo valci vložky
- 2x ochrana voči odvŕtaniu v telese vložky
- 1x telesové podstavidlo tvrdené proti odvŕtaniu
 

Prečo my a prečo Dormakaba?

1. Dormakaba je kvalitná švajčiarsko-nemecká výroba vložiek a zámkov, a vyrába vložky pre takmer všetky kontinenty. Svoje výrobky predávajú len autorizovaným predajcom, aby bola zachovaná najvyššia kvalita/servis výrobkov.

2. Máme kamennú predajňu, skladové zásoby vložiek a kľúčov Dormakaba, stroje, náhradné diely a vybavenie na servis. Ak budete chcieť dodatočný kľúč alebo vyrobiť/opraviť vložku, môžete ju mať už v ten deň, a nemusíte čakať 10-30 dní na dodávku náhradných kľúčov/vložiek z tretích strán s prirážkou poštovného/kuriéra.

3. Vyznáme sa v tejto problematike uzamykania so skúsenosťami od roku 2003. Nie sme len bežný obchod čo predáva všetko len pre profit. Táto oblasť nás baví a predávame len to, čo by sme si sami kúpili.
 

Certifikácia:

bezpečnostná trieda RC3 podľa EN1627
 

Balenie:

1x bezpečnostná vložka Dormakaba EAP-2000-VP podľa vami zvoleného rozmeru
5x kľúč EAP-2000-VP
1x zaisťovacia skrutka
1x krabička
 

Pár rád na záver:

Ak ešte nemáte bezpečnostné kovanie, jednoznačne odporúčame pouvažovať nad takouto investíciou. Bezpečnostné kovanie významne chráni vložku voči rôznym deštruktívnym útokom ako zlomenie, vŕtanie, vytrhnutie a podobne. Viac o bezpečnostných kovaniach, ich použití a ako si vybrať, nájdete tu.
Taktiež nezabudnite na prípadnú starostlivosť o bezpečnostnú vložku – mazaním špeciálnymi mazadlami od výrobcu zvýšite životnosť aj komfort.
V žiadnom prípade nemažte vložky mazadlami, ktoré na to nie sú určené (napr. WD40 a rôzne oleje), pretože skôr skrátite životnosť vložky.

Videá (pre zobrazenie na celú obrazovku, kliknite na názov videa pre presmerovanie).

Tabuľka vlastností
chat Komentáre (0)
Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj...