ISEO R11 Progres

ISEO R11 Progres

Extra bezpečná vložka so všetkými štandardnými ochranami + patent + ochrana voči rozlomeniu. 3 radové kódovanie kľúča + patentovaný kolík zaručia veľmi vysokú ochranu voči všetkým metódam prekonania a aj nelegálnej výroby kľúčov. Výrobca je talianska spoločnosť ISEO. (Dodatočné kľúče si môžete objednať tu)

subject Viac informácií
75,84 € s DPH 63,20 € bez DPH
check Naskladnené
Popis
Charakteristika:

Bezpečnostná zámková vložka ISEO R11 Progress je ešte vyššou bezpečnostnou nadstavbou obľúbenej vložky ISEO R7. Vložka ISEO R11 Progress má kódovanie v 3 radách, 3-násobnú ochranu voči odvŕtaniu, aktívny patentovaný kolík a ešte k tomu všetkému ochranu voči rozlomeniu/vytrhnutiu. Ako bonus, vyrába sa štandardne s núdzovou funkciou (kľúče fungujú naraz z oboch strán). Pomerom cena/kvalita/životnosť/bezpečnosť sa jedná o jednu z najlepších vložiek na trhu.
3 radové kódovanie kľúča + patentovaný kolík pozostávajú z týchto technológií:
- 6 stavidlovej spodnej hlavnej technológie s bezpečnostnými podstavidlami
- 5 stavidlovej hornej rady, ktorá je kombináciou 1 až 3 aktívnych a zvyšok pasívnych blokovacích prvkov, ak nie je správne napolohovaný horný aktívny kolík, zablokuje otáčanie bubienka vložky
- 1 horný patentovaný kolík - ak nie je kľúč vyvýšený na správnom mieste v správnej výške, tento kolík zablokuje rotor vložky
- 1-5 stavidlovej bočnej technológie pozostávajúcej z pasívnych blokovacích prvkov
(Pre bezpečnosť sú najdôležitejšie aktívne blokovacie prvky, pasívne poskytujú len malú dodatočnú bezpečnosť)
Ďalšou z výhod je, že má vložka ISEO R11 Progress stavidlá z nehrdzavejúcej ocele, 3-radové kódovanie kľúča a 5 kľúčov v balíku.
Ďalší významný znak je veľmi hladký chod kľúča a točenie kľúčom - je to veľmi dobre vyladený mechanizmus - keďže ISEO vyrába cca 30 000 vložiek denne, tak s týmto majú dobré skúsenosti.
Výroba vložiek a kľúčov prebieha v špičkovej a modernej výrobe v Taliansku.

 

Bezpečnosť:

- 6 hlavných aktívnych blokovacích prvkov v spodnej rade
- 5 horných blokovacích prvkov (1 až 4 aktívne, záleží od permutácie kľúča)
- 1-5 bočných pasívnych blokovacích prvkov
- 1 patentovaný aktívny horný blokovací kolík
- spolu všetky 3 rady tvoria extra bezpečnú vložku voči planžetovaniu aj Bump-key metóde
- patentovaný kolík na kľúči významne komplikuje výrobu nelegálnych kópií kľúčov
- kombinácia obyčajných a bezpečnostných podstavidiel pre značné skomplikovanie planžetovania
- 3-násobná ochrana voči odvŕtaniu - kolík z tvrdenej ocele v telese vložky, 2 kolíky v rotore vložky a 1 kolík pri deliacej rovine
- veľké rozdiely vo výškach jamiek kľúča = zvýšená odolnosť voči planžetovaniu
- ochrana voči rozlomeniu - odpružená oceľ v mieste zaisťovacej skrutky
 

Výhody:

- kľúč je jamkový, obojstranný, veľký a pevný - pohodlne sa s ním pracuje
- drážka na začiatku bubienku kľúča pre ešte vyššiu pevnosť kľúča - sila sa rozloží na hrubší krk kľúča
- stavidlá vložky (vo všetkých 3 rovinách) sú z nehrdzavejúcej ocele – extrémne odolný materiál voči opotrebeniu, ktorý zabezpečí dlhú životnosť vložky (pre porovnanie, väčšina vložiek má stavidlá z mosadze. Stavidlá sú väčšinou prvý komponent ktorý sa na vložke pokazí, prejavuje sa to už zadŕhaním kľúča pri otváraní/zatváraní, potom ho musíte povyťahovať a podobne...)
- vyrobené kľúče vyrábame výhradne z originálnych polotovarov pre zachovanie najvyššej kvality, životnosti a komfortu
- všetky použité materiály sú výhradne výberom toho najlepšieho (tvrdená nehrdzavejúca oceľ, mosadz)
- vyladený hladký mechanizmus
- patentovaná ochrana kľúčov (špice na kľúči) - značne sťažená výroba nelegálnych kópií
- jedna z najlepších patentovaných vložiek na trhu v tejto cene
 

Nevýhody:

- žiadne
 

Termín dodania a skladové zásoby:

Skladom máme momentálne len najčastejšie používané rozmery 30+35 a 30+40 mm. Dodanie aj výroba kľúčov do 1 dňa (v prípade osobného odberu ešte v ten deň).
Ak by ste mali záujem o iný rozmer, termín dodania je 4 až 6 týždňov. Prosím, kontaktujte nás e-mailom. Časom budú skladom aj iné rozmery.
 

Výroba kľúčov:

Dodatočné kľúče si môžete objednať tu

Kľúče ISEO R11 Progress sú chráneného profilu a výroba ďalších kópií je možná len po preukázaní bezpečnostnej karty - pokiaľ nikomu nedáte kartu, máte istotu, že si nikto nevyrobí kópiu kľúča. Preto vždy uschovajte kartu u Vás na bezpečnom mieste.
Kľúče je možné vyrábať len z originálnych polotovarov a na elektronickom stroji, ktorý vždy zaručí správne frézovanie kľúča, čo predĺži životnosť vložky a zachová komfort (narozdiel od bežných kľúčov, kde keď sa robí kópia od kópie, tak sa nasčítajú výrobné odchýlky a potom zle fungujú, prípadne kľúče zadrhávajú a skracujú mechanickým opotrebením životnosť vložky).
 

Ďalšie možnosti:

Vložky ISEO R11 Progress je možné zjednotiť na spoločný uzáver / spoločný kód - 1 kľúčom otvoríte ľubovoľné množstvo vložiek. Taktiež je možné na rovnaký kľúč urobiť aj visiace a schránkové zámky. Samozrejmosťou je aj vyhotovenie systému generálneho kľúča. Výhoda je, že veľký a ťažký zväzok kľúčov nahradíte jediným. Ak máte veľa vložiek a potrebujete dať veľa ľuďom kľúče, ušetríte na výrobe kľúčov. Dodatočné vložky podľa kľúča sa dajú dorábať aj neskôr v budúcnosti, ak si to potom rozmyslíte.

Servis je u nás samozrejmosťou. Ak sa Vám pokazí vložka od ktorej máte 100 kľúčov, nemusí sa kupovať nová s novými kľúčmi. Vyrobíme Vám novú vložku, prípadne sa opraví jestvujúca vložka, a vyrobené kľúče budú fungovať naďalej.
 

Doplnkové funkcie:

1) Núdzová funkcia (táto funkcia je automaticky súčasťou vložky R11) - často používaná príplatková funkcia je núdzová funkcia (ostatné názvy: prestupová spojka, emergency funkcia, BSZ...). Táto funkcia umožňuje ovládanie vložky 2 kľúčmi z oboch strán naraz. Je to veľmi užitočná funkcia v prípade, že si omylom zabuchnete dvere, a máte z vnútornej strany zastrčený a pootočený kľúč. V prípade zabuchnutia dverí musíte volať kľúčovú službu a takýto zásah je platený, môžu sa poškodiť dvere a v nočných hodinách nemusíte zohnať pomoc. Už pri prvom zabuchnutí sa Vám táto investícia časovo aj finančne vráti. Táto funkcia nie je nutná v prípade, že máte z vonkajšej strany kľučku (namiesto pevnej gule / madla). Môže sa však hodiť, ak prídete domov vo večerných hodinách a už pred vami niekto zamkol dvere a nevytiahol kľúč.
Pri vyhotovení vložky s olivkou (gombíkom), je táto funkcia automaticky súčasťou vložky.
Táto funkcia nijak neznižuje bezpečnosť vložky! Vložka s núdzovou funkciou je úplne rovnako bezpečná, ako vložka bez tejto funkcie.

2) Gombík / olivka je ekvivalent trvalo zasunutého kľúča z vnútornej strany vložky. Je to dobré ak sa večer doma zamykáte, nemusíte ísť po kľúč, len otočíte gombíkom a máte zamknuté. Pozor: na rodinné domy a byty na 1. poschodí zvážte túto funkciu. Pri krádeži keď Vám niekto vôjde cez okno a otvorí si gombíkom dvere, poisťovňa nemusí krádež uznať pretože "nebola prekonaná adekvátna prekážka" napr. pri vynášaní majetku. Taktiež ak máte na domových dverách sklo, zlodej môže rozbiť sklo, prestrčiť ruku a odomknúť dvere gombíkom.

3) Ozubený veniec 10 zubový (10 zubové koliesko) - používané najmä v bezpečnostných dverách Bedex, Sherlock, Adlo a Exkluziv (avšak nie nutne vo všetkých modeloch dverí). Zistíte to tak, že vyberiete vložku a uvidíte, či má ozubený veniec alebo štandardný palec. Či má vložka štandardný palec alebo ozubený veniec, funkčnosť a bezpečnosť je úplne rovnaká. Vložky s ozubeným vencom sa vyrábajú kvôli zámkom, ktoré nemajú prevod na štandardný palec. 99% vložiek má štandardný palec.

 

Prečo my a prečo ISEO?

1. ISEO je kvalitná talianska výroba vložiek a zámkov, a vyrába vložky pre takmer všetky kontinenty, 30 000+ kusov denne čo je 12 mil. + ročne.

2. Máme kamennú predajňu, skladové zásoby vložiek a kľúčov ISEO, stroje, náhradné diely a vybavenie na servis. Ak budete chcieť dodatočný kľúč alebo vyrobiť/opraviť vložku, môžete ju mať už v ten deň, a nemusíte čakať 10-30 dní na dodávku náhradných kľúčov/vložiek z tretích strán s prirážkou poštovného/kuriéra.

3. Vyznáme sa v tejto problematike uzamykania so skúsenosťami od roku 2003. Nie sme len bežný obchod čo predáva všetko len pre profit. Táto oblasť nás baví a predávame len to, čo by sme si sami kúpili.
 

Certifikácia:

certifikovaná podľa EN1303:2015: test životnosti najvyšší 6 z 6 (100 000+ cyklov), bezpečnosť kľúča najvyššia 6 z 6 (100 000+ kombinácií), bezpečnosť voči napadnutiu (D) - najvyššia
SKG **
BSI *
 

Balenie:

1x bezpečnostná vložka ISEO R11 Progress podľa vami zvoleného rozmeru
5x kľúč ISEO R11 Progress
1x zaisťovacia skrutka
1x bezpečnostná karta
1x krabička
 

Pár rád na záver:

Ak ešte nemáte bezpečnostné kovanie, jednoznačne odporúčame pouvažovať nad takouto investíciou. Bezpečnostné kovanie významne chráni vložku voči rôznym deštruktívnym útokom ako zlomenie, vŕtanie, vytrhnutie a podobne. Viac o bezpečnostných kovaniach, ich použití a ako si vybrať, nájdete tu.
Taktiež nezabudnite na prípadnú starostlivosť o bezpečnostnú vložku – mazaním špeciálnymi mazadlami od výrobcu zvýšite životnosť aj komfort.
V žiadnom prípade nemažte vložky mazadlami, ktoré na to nie sú určené (napr. WD40 a rôzne oleje), pretože skôr skrátite životnosť vložky.

Videá (pre zobrazenie na celú obrazovku, kliknite na názov videa pre presmerovanie).

Tabuľka vlastností
chat Komentáre (0)