Dormakaba EAP 2000

Dormakaba EAP 2000

Bezpečnostná vložka 3. triedy kvalitnej výroby, spoľahlivým mechanizmom a dobrou bezpečnosťou. Kľúče sa dajú voľne kopírovať - vyrobíte si kópie v akomkoľvek kľúčiarstve. Výrobcom je spoločnosť Dormakaba. (Dodatočné kľúče si môžete objednať tu)

subject Viac informácií
28,44 € s DPH 23,70 € bez DPH
check Naskladnené
Popis
Charakteristika:

Vložky EAP-2000 sú kvalitné bezpečnostné vložky vyrábané švajčiarsko-nemeckou spoločnosťou Dormakaba (vo výrobe v rakúsku). Tento profil vložky je rozšírený v európe, takže si môžete dať dodatočné kľúče vyrobiť kedykoľvek a kdekoľvek.
Jedná sa o časom overenú 5-stavidlovú technológiu s hladkým mechanizmom, prekrytým profilom kľúča pre sťažené planžetovanie a hrubé mosadzné stavidlá zabezpečia dlhú životnosť. Stavidlá majú až 10 výšok a bezpečnostné podstavidlá podľa typu 1 až 3 zárezy. Je možná aj doplnková, zvýšená ochrana voči odvŕtaniu + predĺžená životnosť.

 

Bezpečnosť:

- 5 blokovacích prvkov v 1 rade - štandardná ochrana
- kombinácia centrovacích (anti-bumping stavidiel) a bezpečnostných podstavidiel pre značné skomplikovanie planžetovania
- veľké rozdiely vo výškach rezov kľúča = zvýšená odolnosť voči planžetovaniu
- prekrytý, komplikovaný profil kľúča
 

Výhody:

- vyrobené kľúče vyrábame výhradne z originálnych polotovarov pre zachovanie najvyššej kvality, životnosti a komfortu
- vyladený hladký mechanizmus
- kvalitné použité materiály
- dobrá bezpečnosť pri nízkej cene
- kľúče sú dostupné v každom kľúčiarstve
 

Nevýhody:

- nemá ochranu voči odvŕtaniu (za príplatok možná)
- stavidlá sú z mosadze (môžu sa skôr vydrať pri používaní neoriginálnych kľúčov, avšak aj napriek tomu vložka je testovaná až na vyše 100 000+ cyklov), avšak sú hrubšie ako bežne používané mosadzné stavidlá.
 

Termín dodania a skladové zásoby:

Všetky rozmery vložiek uvedené v ponuke máme skladom. Dodanie aj výroba kľúčov do 1 dňa (v prípade osobného odberu ešte v ten deň).
 

Výroba kľúčov:

Dodatočné kľúče si môžete objednať tu

Kľúče EAP-2000 vyrábame výhradne z originálnych polotovarov a na elektronických strojoch, aby bola zabezpečená maximálna kvalita a dlhá životnosť vložky. Kľúče si môžete dať vyrobiť u nás, alebo aj v hociakom kľúčiarstve. Výhodou zakúpených kľúčov u nás máte takú, že použijeme originálne polotovary. Laik síce nespozná rozdiel medzi originálom a štandardným polotovarom, avšak z praxe vieme povedať, že sa rozhodne táto drobná dodatočná investícia oplatí.

Ďalšie možnosti:

Vložky EAP-2000 je možné zjednotiť na spoločný uzáver / spoločný kód - 1 kľúčom otvoríte ľubovoľné množstvo vložiek. Taktiež je možné na rovnaký kľúč urobiť aj visiace a schránkové zámky. Ak máte veľa vložiek a potrebujete dať veľa ľuďom kľúče, ušetríte na výrobe kľúčov. Dodatočné vložky podľa kľúča sa dajú dorábať aj neskôr v budúcnosti, ak si to potom rozmyslíte.

Servis je u nás samozrejmosťou. Ak sa Vám pokazí vložka od ktorej máte 100 kľúčov, nemusí sa kupovať nová s novými kľúčmi. Vyrobíme Vám novú vložku, prípadne sa opraví jestvujúca vložka, a vyrobené kľúče budú fungovať naďalej.
 

Doplnkové funkcie:

1) Núdzová funkcia - často používaná príplatková funkcia je núdzová funkcia (ostatné názvy: prestupová spojka, emergency funkcia, BSZ...). Táto funkcia umožňuje ovládanie vložky 2 kľúčmi z oboch strán naraz. Je to veľmi užitočná funkcia v prípade, že si omylom zabuchnete dvere, a máte z vnútornej strany zastrčený a pootočený kľúč. V prípade zabuchnutia dverí musíte volať kľúčovú službu a takýto zásah je platený, môžu sa poškodiť dvere a v nočných hodinách nemusíte zohnať pomoc. Už pri prvom zabuchnutí sa Vám táto investícia časovo aj finančne vráti. Táto funkcia nie je nutná v prípade, že máte z vonkajšej strany kľučku (namiesto pevnej gule / madla). Môže sa však hodiť, ak prídete domov vo večerných hodinách a už pred vami niekto zamkol dvere a nevytiahol kľúč.
Pri vyhotovení vložky s olivkou (gombíkom), je táto funkcia automaticky súčasťou vložky.
Táto funkcia nijak neznižuje bezpečnosť vložky! Vložka s núdzovou funkciou je úplne rovnako bezpečná, ako vložka bez tejto funkcie.

2) Gombík / olivka je ekvivalent trvalo zasunutého kľúča z vnútornej strany vložky. Je to dobré ak sa večer doma zamykáte, nemusíte ísť po kľúč, len otočíte gombíkom a máte zamknuté. Pozor: na rodinné domy a byty na 1. poschodí zvážte túto funkciu. Pri krádeži keď Vám niekto vôjde cez okno a otvorí si gombíkom dvere, poisťovňa nemusí krádež uznať pretože "nebola prekonaná adekvátna prekážka" napr. pri vynášaní majetku. Taktiež ak máte na domových dverách sklo, zlodej môže rozbiť sklo, prestrčiť ruku a odomknúť dvere gombíkom.

3) Ozubený veniec 10 zubový (10 zubové koliesko) - používané najmä v bezpečnostných dverách Bedex, Sherlock, Adlo a Exkluziv (avšak nie nutne vo všetkých modeloch dverí). Zistíte to tak, že vyberiete vložku a uvidíte, či má ozubený veniec alebo štandardný palec. Či má vložka štandardný palec alebo ozubený veniec, funkčnosť a bezpečnosť je úplne rovnaká. Vložky s ozubeným vencom sa vyrábajú kvôli zámkom, ktoré nemajú prevod na štandardný palec. 99% vložiek má štandardný palec.


Vyhotovenie vložky EAP Extra safe

Vložka EAP-2000 extra safe je vyrábaná so zvýšenou odolnosťou voči odvŕtaniu. V tejto variante vložky sa navyše do tela vložky vkladajú ochrany proti odvŕtaniu na obe strany vložky:
- 3x valcové stavidlo z nehrdzavejúcej ocele namiesto mosadzných
- 2x ochrana voči odvŕtaniu vo valci vložky
- 2x ochrana voči odvŕtaniu v telese vložky
- 1x telesové podstavidlo tvrdené proti odvŕtaniu
 

Prečo my a prečo Dormakaba?

1. Dormakaba je kvalitná švajčiarsko-nemecká výroba vložiek a zámkov, a vyrába vložky pre takmer všetky kontinenty. Svoje výrobky predávajú len autorizovaným predajcom, aby bola zachovaná najvyššia kvalita/servis výrobkov.

2. Máme kamennú predajňu, skladové zásoby vložiek a kľúčov Dormakaba, stroje, náhradné diely a vybavenie na servis. Ak budete chcieť dodatočný kľúč alebo vyrobiť/opraviť vložku, môžete ju mať už v ten deň, a nemusíte čakať 10-30 dní na dodávku náhradných kľúčov/vložiek z tretích strán s prirážkou poštovného/kuriéra.

3. Vyznáme sa v tejto problematike uzamykania so skúsenosťami od roku 2003. Nie sme len bežný obchod čo predáva všetko len pre profit. Táto oblasť nás baví a predávame len to, čo by sme si sami kúpili.
 

Certifikácia:

bezpečnostná trieda RC3 podľa EN1627
 

Balenie:

1x bezpečnostná vložka Dormakaba EAP-2000 podľa vami zvoleného rozmeru
3x kľúč EAP 2000
1x zaisťovacia skrutka
1x krabička
 

Pár rád na záver:

Vložku je vhodné skombinovať s bezpečnostným kovaním. Bezpečnostné kľučky významne chránia vložku voči rôznym deštruktívnym útokom ako zlomenie, vŕtanie, vytrhnutie a podobne.
Taktiež nezabudnite na prípadnú starostlivosť o bezpečnostnú vložku – mazaním špeciálnymi mazadlami od výrobcu zvýšite životnosť aj komfort.
V žiadnom prípade nemažte vložky mazivami, ktoré na to nie sú určené (rôzne oleje), pretože skrátite životnosť vložky alebo ju zničia.

Štítky:

fabka, polovložka, polvložka, fabka do dverí

Videá (pre zobrazenie na celú obrazovku, klepnite na názov videa pre presmerovanie).

Tabuľka vlastností
chat Komentáre (0)