ISEO CLARUS 75 mm
zoom_out_map
ISEO CLARUS 75 mm

ISEO CLARUS 75 mm

Bezpečnostný čapový visiaci zámok CLARUS 75 mm je bezpečný a odolný visiaci zámok, testovaný podľa normy 12320 - bezpečnosť 3 a odolnosť voči korózii 5.

subject Viac informácií
53,52 € s DPH 44,60 € bez DPH
check Naskladnené
Popis

Charakteristika:
Visiaci zámok CLARUS je masívny bezpečnostný visiaci zámok, vyznačujúci sa vysokou bezpečnosťou a najvyššou odolnosťou voči korózii. Je aj citeľne ťažší než štandardné visiace zámky - má váhu 800 g.
Podľa normy EN 12320 dosiahol certifikáciu bezpečnosti 3 (6 = najvyššia) hoci bezpečnosťosťou sa približuje skôr 4. triede, a odolnosť voči korózii 5 (5 = najvyššia).
Je veľmi kvalitný - vyrábaný v taliansku.

Použitie:
Tento visiaci zámok vám odporúčame použiť tam, kde vám záleží na zvýšenej bezpečnosti - napríklad vchod do garáže, predajne, skladu, brána a podobne. Bežný zlodej so štandardným náradím ho buď neprekoná, alebo to bude mať značne sťažené. Ak by sa zlodej rozhodol použiť uhlovú brúsku, pílu alebo podobné nástroje, potreboval by určitý čas, ktorý väčšinou odradí zlodeja, pretože hluk priláka pozornosť. Skvelé je aj to, že je vyrobený z kvalitných materiálov (mosadz a nehrdzavejúca oceľ), takže ho môžete bez problémov použiť aj v exteriéri.

Bezpečnosť:
- Čap zámku je voľne otočný, aby sa nedal píliť
- Čap je zaistený oceľovou guličkou, čo je najbezpečnejšie istenie - treba značnú silu v ťahu na čap (v tonách) aby sa gulička vtlačila do tela zámku
- Ďalej je čap krytý masívnym hrubým telom zámku, aby odolal aj ťažkým nástrojom deštruktívnej metódy otvárania (kliešte, pajser, kladivo)
- Mechanizmus vložky je krytý hrubou platňou voči odvŕtaniu a vytrhnutiu valca uzamykacieho mechanizmu
- Profil kľúča je ISEO F6, čo je dosť bezpečný 6-stavidlový mechanizmus odolný voči planžetovaniu aj bumpingu

Funkčnosť:
Pre zamknutie zámku je potrebný kľúč. V štandardnom balení sú 3 kľúče, dodatočné kľúče vám vyrobíme. Tento typ visiaceho zámku je možné zjednotiť aj s vložkami ISEO F6 (to znamená, že jedným kľúčom si otvoríte visiaci zámok aj vložku - nájdete v sadách).

Rozmery:
Čap zámku má priemer Ø12 mm.
Zámok umožní zamykať objekt (petlica, oká), široký 27 mm.
Telo zámku má rozmery 75 x 62 x 28 mm
Váha bez kľúčov: 800g

Poznámky:
Hoci sú bezpečnostné čapové zámky ISEO Clarus certifikované v 3. triede bezpečnosti, čo môže vyzerať málo vzhľadom na to, aké pevné sú, má to svoj dôvod. Pri certifikácii sa hodnotí celkovo 12 parametrov, pričom zámok dostane hodnotenie podľa najnižšieho hodnotenia jednotlivého testu. To znamená, že ak zámok dosiahol v 11 skúškach triedu bezpečnosti 4 alebo 5, ale pri 12. skúške triedu 3, tak bude certifikovaný v triede 3.
Aby bol tento zámok dobre/široko použiteľný, má čap priemeru Ø10 mm (clarus 66) resp. Ø12 mm (clarus 75/84) (vyššie certifikované zámky majú aj 14-20 mm čo je dosť ťažké umiestniť do bežných zariadení).
Druhá vec je, že pre dosiahnutie dostupnej ceny je čap vyrobený z tvrdenej ocele, a nie z bórovej, ktorá je pevnejšia aj drahšia. Pri teste pravdepodobne neprešiel skúškou strihania tohto čapu (keďže je hrubý "len" 10-12 mm), čo ale pri správnom umiestnení v petlici/reťazi znemožní použitie tejto metódy prekonania.
Pokiaľ teda umiestnite správne zámok do uzamykaného objektu, tento zámok vás zabezpečí naozaj dokonale.
Preto podľa nasledujúcej schémy, voľte radšej menšie zámky, ktoré pasujú tesnejšie (obrázok A, je to bezpečnejšie), pokiaľ je to možné.


Videá (pre zobrazenie na celú obrazovku, kliknite na názov videa pre presmerovanie).Tabuľka vlastností
Bezpečnostná trieda visiaceho zámku 1 až 6 (najvyššia)
3. trieda
Odolnosť voči korózii 1 až 5 (najvyššia)
5. trieda
chat Komentáre (0)
Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj...
Ďalšie produkty v rovnakej kategórii (16)