Výmena a servis zámkov, kľučiek, zámkových vložiek

Robíme predaj, výmenu a servis - zámkov, vložiek a kľučiek, v Banskej Bystrici a blízkom okolí. Vymieňame aj pokazené viacbodové lištové zámky v plastových alebo hliníkových dverách. Takisto meníme aj kľučky za guľu a naopak. Vieme vymeniť aj modely kľučiek navŕtaním nových dier do dvier. Bezpečnostné cylindrické vložky vymieňame aj v bezpečnostných dverách značky bedex, adlo, sherlock, fornox, exkluziv, sofia, securido a podobne...

Zavolajte nám a my to už vybavíme - zmeriame, vymeníme, opravíme...
Hlavný technik: Matej Horváth, uzamykanie@stavebna.sk, 0907 020 415


Zámkové vložky:

Výmena alebo servis zámkových vložiek je najčastejší typ opravy na dverách, hlavne keď sa stratia kľúče. Pokiaľ pri strate kľúčov chcete vymeniť vložku s novými kľúčmi, len kontaktujte nášho technika, a prídeme na miesto, zmeriame vložku, a donesieme ten správny typ a rozmer. Máme všetky rozmery a typy bezpečnostných cylindrických vložiek na sklade. Aj na štandardné, ploché, a iné bezpečnostné kľúče. Sme dovozcovia vložiek a výrobcovia systémov generálneho kľúča, takže v tejto oblasti máme nadštandardné možnosti poskytnutia služieb čo do sortimentu, skladových zásob i technických možností. Môžete jedným kľúčom otvárať všetky dvere v dome, vrátane bráničky, visiacich zámkov aj poštovej schránky.


Zámková vložka - rozmery


Pri výmene vložky je ideálne hľadieť aj na bezpečnostnú triedu dverí, či chcete niečo lepšie alebo štandardné.
Ďalej je možná výmena vložky aj s funkciou proti vymknutiu - kľúče sa dajú z oboch strán naraz otáčať, takže aj keď si zabuchnete kľúče z druhej strany vo vložke, dá sa s iným kľúčom z vonka otvoriť.
Sú dostupné aj vložky s gombíkom / olivkou - tzv. "pevný kľúč" z vnútornej strany, pri ktorom sa po otočení zamknú dvere. Nemusíte teda vkladať kľúč do vložky z vnútornej strany.

Vieme vyrobiť aj viac vložiek na jeden kľúč, alebo systém generálneho kľúča. Takisto aj zjednotiť zámkové vložky s visiacimi zámkami a schránkovými zámkami.
Ak si vložku meníte svojpomocne, vždy najprv vyskúšajte uzamknutie a odomknutie s novo založenou vložkou pri otvorených dverách!

Zámky:

Pri zámkoch na vonkajšie dvere treba zohľadniť viac parametrov. Pri komunikácii vám pomôžu formuláre na zameranie. Výmena zámku je niekedy možná len za presne ten istý typ od toho istého výrobcu.
Výmeny a servis zámkov robíme aj na plastových, hliníkových či drevených dverách (lištové zámky).;+
Zadlabací zámok do dverí, okótované rozmery

Kľučkové kovania

Kľučky sa často menia na dverách s vysokou záťažou, kde boli nainštalované kľučky na nízku záťaž a ovísajú, vyťahujú sa z dverí a podobne. Na vchodových dverách sa kľučky často menia po násilnom vniknutí do objektu. V obidvoch týchto prípadoch treba brať na zreteľ, že môže byť potrebné vymeniť aj zámok.
Na vchodových dverách býva kľučkové kovanie priskrutkované skrz dvere, preto je pri servise potrebné vedieť aj rozstup a umiestnenie týchto skrutiek, aby ak sa dá, nebolo pri výmene potrebné vŕtať ďalšie diery do dverí.

Kľučka na vnútorné dvre, okótovaná
Kontaktné informácie

Po-Pia: 8.00 - 17.00
So: 8.00 - 12.00
Náhradné diely: 048/415 10 16, kovania@stavebna.sk
Výmeny a servis: 0907 020 415, uzamykanie@stavebna.sk

Štítky: výmena zámkov BB, servis zámkov, servis kľučiek, výmena kľučiek, oprava zámkov a kľučiek, výmena zámkov v plastových dverách, výmena zámkov v domových dverách