Výmena a servis zámkov, kľučiek, zámkových vložiek

Robíme servis príslušenstva na dverách - zámkov, kľučkových kovaní a zámkových vložiek, v Banskej Bystrici a blízkom okolí. V tejto oblasti je situácia taká, že tieto výrobky majú veľa parametrov, ktoré treba zohľadniť pri výmene. Ak ste schopný zadať potrebné parametre našim pracovníkom a potrebné výrobky máme na sklade, je možný výjazd a vykonanie opravy dverí na jeden raz. Ak nie, je potrebné aj zameranie, robíme ho ako platenú službu.

Zámky:

Pri zámkoch na vonkajšie dvere treba zohľadniť viac parametrov. Pri komunikácii vám pomôžu formuláre na zameranie. Výmena zámku je niekedy možná len za presne ten istý typ od toho istého výrobcu.
Výmeny a servis zámkov robíme aj na plastových, hliníkových či drevených dverách (lištové zámky).
Zadlabací zámok do dverí, okótované rozmery

Kľučkové kovania

Kľučky sa často menia na dverách s vysokou záťažou, kde boli nainštalované kľučky na nízku záťaž a ovísajú, vyťahujú sa z dverí a podobne. Na vchodových dverách sa kľučky často menia po násilnom vniknutí do objektu. V obidvoch týchto prípadoch treba brať na zreteľ, že môže byť potrebné vymeniť aj zámok.
Na vchodových dverách býva kľučkové kovanie priskrutkované skrz dvere, preto je pri servise potrebné vedieť aj rozstup a umiestnenie týchto skrutiek, aby ak sa dá, nebolo pri výmene potrebné vŕtať ďalšie diery do dverí.

Kľučka na vnútorné dvre, okótovaná

Zámkové vložky

Výmena alebo servis zámkových vložiek je najčastejší typ opravy na dverách. Sme dovozcovia vložiek a výrobcovia systémov generálneho kľúča, takže v tejto oblasti máme nadštandardné možnosti poskytnutia služieb čo do sortimentu, skladových zásob i technických možností. Môžete jedným kľúčom otvárať všetky dvere v dome, včetne bráničky, visiacich zámkov aj poštovej schránky. V sortimente máme aj elektronické vložky a kovania.

Zámková vložka - rozmery

Formulár pre prípadné zameranie nájdete v predchádzajúcej časti. Pri výmene vložiek venujte pozornosť aj prekrytiu vložky na kľučkovom kovaní. Ak je štrbina príliš úzka, nefungujú hrubšie kľúče, ak nie je prekrytie nastavovacie, tak pri dlhej vložke neotočíte kľúčom. Preto VŽDY odskúšajte vložku po výmene najprv pri OTVORENÝCH dverách!


Kontaktné informácie

Po-Pia: 8.00 - 17.00
So: 8.00 - 12.00
Náhradné diely: 048/415 10 16, kovania@stavebna.sk
Servis: 0907 020 415, uzamykanie@stavebna.sk

Štítky: výmena zámkov BB, servis zámkov, servis kľučiek, výmena kľučiek, oprava zámkov a kľučiek, výmena zámkov v plastových dverách, výmena zámkov v domových dverách